Konsultacje pro bono

Każdego roku ponad pięć tysięcy osób - dorosłych kobiet oraz dzieci - pada ofiarą przestępstwa przeciwko wolności seksualnej

To średnio ponad 13 osób dziennie. Nie każda osoba może sobie pozwolić na skorzystanie z prywatnej i profesjonalnej pomocy, a jakość i czas oczekiwania na usługi w ramach NFZ pozostawia wiele do życzenia.

Możesz im pomóc. Możesz sama otrzymać bezpłatną pomoc.

Jak to działa?

Inicjatywa opiera sią na prostym pomyśle finansowania przez naszą społeczność bezpłatnych konsultacji psychologiczno-seksuologicznych dla ofiar przestępstw przeciwko wolności seksualnej.

Jeżeli zostaniesz patronem, sam decydujesz o kwocie, którą będziesz przekazywać na ten cel. Każda kwota będzie doceniona. 100% wpłat zostanie przekazanych na bezpłatne konsultacje, z których będą mogły skorzystać ofiary przestępstw seksualnych. Dzięki systemowi wsparcia społeczności możemy ominąć wszystkich pośredników i świadczyć profesjonalną pomoc.

Co można zyskać osoba poszukująca pomocy?

Osoba, która poszukuje pomocy może uzyskać wsparcie psychologiczne, przepracowanie sytuacji, która miała miejsce, zapobieżenie wystepowaniu późniejszych zaburzeń seksualnych, czy też innych niepożądanych objawów psychologicznych będącym następstwem wykorzystania seksualnego.

Podczas konsultacji można uzyskać również wsparcie informacyjne dotyczące postępowania karnego oraz wsparcie podczas przechodzenia okresu postępowania sądowego.

Kto i gdzie prowadzi konsultacje?

Konsultacje psychologiczno-seksuologiczne są prowadzone osobiście przeze mnie na terenie Warszawy. W przypadku potrzeby uzyskania dodatkowej pomocy, kieruję do zaprzyjaźnionych lekarzy, psychologów i prawników - te konsutlacje są również bezpłatne dla osoby poszukującej pomocy. Jeżeli projekt uzyska szerszy rozgłos, to zostanie on rozszerzony na kolejne miasta oraz innych specjalistów.

Czym się różni od tego bezpłatny telefon zaufania?

Konsultacje telefoniczne są doraźną formą pomocy, a te konsultacje mają charakter stałej pomocy. Same konsultacje są prowadzone przez osoby profesjonalnie zajmujące się świadczeniem pomocy psychologicznej i seksuologicznej. Dzięki wsparciu patronów i społeczności możliwe jest zapewnienie pomocy na wysokim, komercyjnym, poziomie.

Chcę skorzystać z bezpłatnej pomocy

Bez dodatkowych pytań. Bez wcześniejszego "tłumaczenia się" i udowadniania faktu bycia osobą wykorzystywaną seksualnie. Bez długiego oczekiwania na termin konsultacji.

Chcę pomóc

Projekt udaje się realizować dzięki wsparciu finansowemu. Uważasz, że Niebieskie SOS jest potrzebnym projektem? Dołącz do partonów w serwisie Patronite i wyraź swoje wsparcie.

Aktualności

05.08.2022 r. (wydano 1500 zł)

W ostatnim czasie projekt obchodził swoje pierwsze urodziny. Przez rok pracy dzięki Waszemu wsparciu udało się pomóc kilkunastu osobom, które nie mogły znaleźć właściwej pomocy. Wśród nich były osoby dorosłe, które same były ofiarami przestępczości seksualnej oraz rodzice dzieci wykorzystywanych seksualnie. Dziękujemy za Wasze wsparcie! 💫

24.01.2022 r. (wydano 1200 zł)

Konsultacje dla osób poszukujących pomocy w związku z doznaną przemocą seksualną rozwijają się dzięki Waszemu wsparciu! 🎉 W ostatnim czasie udało się przeznaczyć środki na konsultację przekraczającą pierwszy tysiąc złotych. Tym samym z pomocy Niebieskiego SOS mogło skorzystać już kilkanaście osób. Dziękujemy!

14.07.2021 r. (wydano 250 zł)

Mamy już lipiec, co dla wielu osób oznacza już początek wakacji, jednak my się nie zatrzymujemy 🎉 Wszystkie spotkania z osobami, które potrzebowały pomocy są dalej kontynuowane, a jedna z osób skończyła już kilka spotkań, które pomogły jej dowiedzieć się więcej o praktyce postępowania karnego. Działamy dzięki Wam, dziękujemy! 👩🧔‍♂️

10.06.2021 r. (wydano 250 zł)

Niebieskie SOS miało okazję pomóc już kilku osobom. Konsultacje dotyczyły wsparcia psychologicznego, które wiązało się z ostatnią sprawą karną. Dzięki Waszemu wsparciu udało się zorganizować spotkania z osobami, które szukały wsparcia psychologicznego i seksuologicznego. W tym miesiącu udało się zorganizować prywatne konsultacje dla osoby dorosłej, która jest w trakcie procesu karnego, związanego z wykorzystywaniem seksualnym.

19.05.2021 r. (wydano 200 zł)

Nasz projekt działa od dwóch tygodni i widać już pierwsze efekty pracy! Już kilka dni (!) po uruchomieniu patronite udało się umówić i zrealizować na drugi dzień prywatną konsultację dla dziewczynki, która była wykorzystywana seksualnie przez ojca. Udało się również zorganizować pierwszą konsultację dla osoby poszukującej wsparcia dotyczącego przebiegu procesu karnego.

08.05.2021 r. (wydano 0 zł)

Projekt został uruchomiony! Zaczyna się rozpowszechnianie informacji o projekcie w social media, żeby przekazać informację osobom, które poszukują pomocy oraz chcą nas pomóc w rozwoju Niebieskiego SOS. W przyszłym miesiącu przedstawię informacje o tym ile bezpłatnych godzin udało się zorganizować.