Everwind

Nauka podstaw kryminologii przez grę RPG

Everwind to krótka gra dydaktyczna z elementami gry RPG, której celem jest nabycie i utrwalenie wiedzy dotyczącej podstaw kryminologii

Historie kryminalne

Zmierzysz się z trzema różnymi historiami kryminalnymi, dotyczącymi hipotetycznych spraw związanych z zabójstwem oraz przestępczością seksualną.

Różne typy materiałów

W Everwind samodzielnie odnajdziesz materiały dowodowe, opinie i inne przedmioty, które pozwolą Ci na opisanie sprawy z kryminologicznego punktu widzenia.

Rywalizacja z innymi studentami

Kto najszybciej omówi motyw przestępstwa? Kto będzie najbardziej dokładny w przesłanym opisie? Kto dostanie dodatkowe punkty do egzaminu?

Historia wersji

Aktualizacja gry na nowy semestr

16 września 2021 r. Everwind v. 1.6

W nowej wersji poprawiono błędy z kompatybilnością gry z systemem Windows 10 (zapisywanie plików). Poprawiono mniejsze błędy techniczne i graficzne.

Ważna aktualizacja gry

27 października 2020 r. Everwind v. 1.5

Dzisiaj opublikowana została kolejna aktualizacja gry Everwind. Zachęcam wszystkich do zaktualizowania swojej wersji gry. W nowej wersji poprawiono błąd uniemożliwiający automatyczne przesłanie pliku z rozwiązaniem sprawy na serwer. Poprawiono również błąd w systemie rozwoju postaci (zdobywaniu punktów doświadczenia).

Kolejna aktualizacja gry

19 października 2020 r. Everwind v. 1.4

Opublikowana została kolejna aktualizacja gry Everwind. W tej aktualizacji naprawiono błąd umożliwiający przydział większej liczby punktów umiejętności w ekranie tworzenia postaci. Wprowadzono również blokadę możliwości rozpoczęcia gry, jeżeli stwierdzony zostanie problem z zapisywaniem plików na początku gry.

Trzecia aktualizacja gry

2 października 2020 r. Everwind v. 1.3

Dzisiaj opublikowana została kolejna aktualizacja gry dydaktycznej Everwind. W tej aktualizacji naprawiono błędy związane z nieprawidłowym sposobem wysyłania plików z rozwiązaniem spraw kryminalnych na serwer FTP, który występował u części użytkowników, poprawiono system zapisu plików oraz wprowadzono kilka mniejszych usprawnień.

Druga aktualizacja gry

27 września 2020 r. Everwind v. 1.2

Dzisiaj opublikowana została druga aktualizacja gry dydaktycznej Everwind. W tej aktualizacji naprawiono błędy związane z ostrzeżeniem o problemie z zapisem plików oraz wprowadzono kilka mniejszych usprawnień.

Pierwsza aktualizacja gry

23 września 2020 r. Everwind v. 1.1

Dzisiaj opublikowana została pierwsza aktualizacja gry dydaktycznej Everwind. W tej aktualizacji naprawiono błędy związane z powrotem postaci do odpowiedniego miejsca po rozmowach na miejscu zbrodni, dodano ostrzeżenie o problemie z zapisem plików oraz wprowadzono kilka mniejszych usprawnień.

Gra Everwind już oficjalnie dostępna!

11 września 2020 r. Everwind v. 1.0

Prace nad podstawową wersją gry dobiegły końca, dzisiaj została po raz pierwszy udostępniona gotowa wersja gry Everwind dla słuchaczy Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego. Na zajęciach zostaną udostępnione specjalne hasła do spraw, umożliwiające rozpoczęcie właściwej części gry i rozpoczęcie historii kryminalnych do wyjaśnienia. Gra w obecnej wersji nie powinna zawierać już błędów, mam nadzieję, że wszystkie z nich zostały wykryte i odpowiednio załatane, jeżeli jednak zauważysz błąd, poinformuj o tym prowadzącego.

Ostatnia testowa wersja gry

8 września 2020 r. Everwind v. 0.9

Prace nad podstawową wersją gry dobiegają do końca, dzisiaj do testerów przesłana została ostatnia testowa wersja gry! Znajdują się w niej trzy historie kryminalne do rozwiązania oraz dziesiątki materiałów źródłowych, które mają pomóc w ustaleniu motywu przestępstwa. Po zakończeniu ostatniej fazy testowej oraz usunięciu błędów zostanie udostępniona pierwsza wersja dostępna już dla słuchaczy Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego.

Pierwsza wersja Everwind!

30 sierpnia 2020 r. Everwind v. 0.1

Jest mi niezmiernie miło Was poinformować o pierwszej, stabilnej wersji gry Everwind! Gra została dzisiaj przekazana do pierwszych konsultacji merytorycznych i technicznych. Zawiera pierwszą zagadkę kryminalną do rozwiązania, kolejne już w drodze. Wszystko wskazuje na to, że gra będzie dostępna dla słuchaczy Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego już w nadchodzącym semestrze.

Warunki korzystania z gry

Nikt nie lubi czytać warunków korzystania z programów/gier, dlatego będzie zwięźle.

Everwind jest grą darmową i dostarczaną bez jakiejkolwiek gwarancji o przeznaczeniu edukacyjnym. Wszelkie historie przedstawione w grze są wymyślone na potrzeby gry a ewentualna zbieżność imion i nazwisk jest przypadkowa.

Wszelkie prawa związane z niniejszym programem, należą do autora programu, mgr Wojciecha Oronowicza-Jaśkowiaka. Kod źródłowy programu oraz historie przedstawione w grze stanowią własność intelektualną autora. Zabronione jest modyfikowanie gry oraz udostępnianie jej poza podstawowym kanałem dystrybucji (stroną www.oronowicz-jaśkowiak.pl).

Minimalne wymagania techniczne

System operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10/11 (nie działa na macOS).

Wymagania sprzętowe: Procesor Intel Core 2 Duo , karta graficzna NVIDIA GeForce2 / ATI Radeon 7200, pamięć 1 GB RAM, miejsce na dysku 100 MB.

Cytat do prac naukowych

Oronowicz-Jaśkowiak, W. (2020). Gra Everwind. Dostęp z www.oronowicz-jaśkowiak.pl (zakładka oprogramowanie).

Gra jest udostępniana nieodpłatnie moim studentom w ramach zajęć z zakresu kryminologii.

Jesteś lub byłeś/aś uczestnikiem mojego kursu? Hasła umożliwiające rozpoczęcie danej sprawy są przesłane do słuchaczy kursu w odpowiednich momentach zajęć.

Po zainstalowaniu gry uruchom ją w trybie administratora
(w przypadku niektórych wersji systemu Windows gra nie ma uprawnień do zapisywania postępów)