Informacje techniczne

Platforma Discord

Zajęcia na UOUW z projektowania gier komputerowych oraz dyżury dydaktyczne.

Dostęp do platformy można uzyskać przez stronę internetową, aplikacja jest dostępna na komputery z systemem macOS, Windows, smartfony (Apple, Android) oraz przez przeglądarki internetowe.

Po zainstalowaniu aplikacji należy dołączyć do serwera zajęć - https://discord.gg/U8SxW6J

Po dołączeniu do zespołu wykładowca przydzieli odpowiednią rolę, która umożliwia wyświetlenie kanału głosowego grupy zajęciowej.

Zajęcia odbywają się zgodnie z planem zajęć. Aplikacji można również używać do przesyłania indywidualnych wiadomości do prowadzącego przedmiot oraz do innych słuchaczy.

Wybierając login w Discord proszę użyć swojego imienia i nazwiska (lub imienia i pierwszej litery nazwiska) - w przeciwnym razie nie będę mógł Państwa dołączyć do odpowiedniego zespołu.

Żeby dołączyć do zajęć wystarczy kliknąć na odpowiedni kanał głosowy (zdjęcie 1., 2. i 3.). Po wybraniu kanału zostaną Państwo automatycznie połączeni.

Discord oferuje dwa tryby mówienia (można je zmienić w ustawieniach programu/aplikacji):

  1. Naciśnij i mów - wtedy będzie Państwa słychać, jeżeli zostanie wciśnięty przycisk (przycisk, który wywołuje mówienie można sobie ustawić, zdjęcie nr 4.).

  2. Aktywność głosowa - wtedy będzie Państwa słychać przez cały czas, ale będąc już w oknie rozmowy można nacisnąć przycisk "wycisz mikrofon" - przez ten czas Państwa mikrofon będzie wyciszony (zdjęcie nr 5.).

Zachęcam do sprawdzenia, przed rozpoczęciem właściwych zajęć, poprawności działania Państwa mikrofonów. Można to zrobić w ustawieniach programu.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Platforma ZOOM

Zajęcia na UOUW z seksuologii, statystyki oraz z kryminologii.

Proszę o stworzenie konta na stronie www.zoom.us. Następnie proszę o wykorzystanie linku, który znajdą Państwo w swoich materiałach w panelu słuchacza UOUW.