Udemy

Dlaczego warto jest się uczyć na platformie Udemy?

Materiały na Udemy są dostępne o każdej porze.

Nauka jest ciekawa! Dużo problemów wiąże się jednak z jej organizacją. Tradycyjne zajęcia wymagają obecności o ustalonej godzinie, co może być barierą nie do przeskoczenia przez większość pracujących już osób.

Materiały na Udemy zostały wcześniej przygotowane, sprawdzone, odsłuchane, a jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza od tradycyjnych zajęć.

Problemem zajęć organizowanych stacjonarnie jest brak możliwości ich późniejszego odtworzenia. Zawsze można robić notatki i poprosić prowadzącego o udostępnienie samej prezentacji. Można również nielegalnie nagrywać prowadzącego na dyktafon :) Nie będą to jednak materiały, które będą znośnej jakości i nie zastąpią merytorycznie tego, co działo się na zajęciach.

Materiały na Udemy są zawsze bezpłatnie aktualizowane co semestr roku akademickiego.

Materiał teoretyczny, który jest wykładany na tradycyjnych szkoleniach, warsztatach dezaktualizuje się wraz z biegiem czasu. Treści teoretyczne, które były wykładane w zeszłym roku nie będą musiały być zgodne z aktualną wiedzą naukową. Po uzyskaniu dostępu do kursu otrzymasz darmowy dostęp do semestralnych aktualizacji materiału.

Na Udemy możesz zawsze dopytać się o interesujące Cię kwestie, które zostały poruszone w trakcie kursu.

Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych w takim trybie nie wyklucza możliwości zadawania pytań dotyczących materiału. W trakcie zajęć możesz zadać dowolne pytanie dotyczące omawianych zagadnień na podany adres e-mail.

Z materiałów na Udemy możesz korzystać na stronie internetowej oraz na aplikacjach mobilnych, możesz je również pobrać na swoje urządzenie do trybu offline.

Problemem, który dotyczy większości zajęć prowadzonych na uczelni jest niedostosowanie materiałów do nauki mobilnej. Często jest przecież tak, że mamy chwilę wolnego czasu w trakcie drogi do pracy, czy też podczas wykonywania obowiązków domowych. Materiały na Udemy posiadają dedykowaną aplikację na urządzenia z iOS oraz z Androidem.

Seksuologia

Kompletny przewodnik po seksuologii.

Aktualny i zgodny z praktyką opartą na dowodach naukowych.

Od wprowadzenia do nauki po seksuologię kliniczną, sądową i społeczno-kulturową i komunikację.

Wprowadzenie do seksuologii (69,99 zł)

Czym zajmuje się seksuologia? Jakie są podstawowe działy seksuologii? Jakie są przyczyny zaburzeń seksualnych? Jak kultura przekłada się na naszą seksualność?

Życie seksualne człowieka jest niezwykle złożone i często przekłada się bezpośrednio na samopoczucie i satysfakcję z życia. Jest również podatne na różnego rodzaju zaburzenia występujące w ciągu życia, które mogą skutkować zaburzeniami seksualnymi. Na wszystko mają wpływ również normy kulturowe i społeczne, które regulują życie seksualne członków społeczności. To wszystko sprawia, że zdobycie wiedzy z zakresu podstaw seksuologii może pozwolić na lepsze zrozumienie relacji społecznych.

Komunikacja z pacjentami seksuologicznymi (0 zł)

Dlaczego komunikacja medyczna jest ważna w kontekście prowadzenia rozmów z pacjentami seksuologicznymi? Rozmowy dotyczące seksualności są często tematem tabu, zwykle nie prowadzimy swobodnych rozmów dotyczących naszych problemów seksualnych. Jest nam się trudno również otworzyć przed seksuologami.

Prowadzenie rozmów z pacjentami, którzy doświadczają różnego rodzaju trudności związanych z życiem seksualnym nie jest prostym zadaniem. Wiele z pojawiających się trudności można zaklasyfikować jako błędy komunikacyjne związane ze wstydem (klinicysty oraz pacjentów) przed prowadzeniem rzetelnego wywiadu seksuologicznego. Stworzenie odpowiednich warunków rozmowy może pomóc przezwyciężyć te trudności i nawiązać odpowiednią relację terapeutyczną.

Tworzenie gier wideo

Cały proces tworzenia gier niezależnych.

Nauka poprzez praktykę i doświadczenie wraz z zestawem gotowych przykładów mechaniki gry.

Praca zarówno w programami komercyjnymi i darmowymi.

Programowanie wizualne z Fusion 2.5 (69,99 zł)

Zawsze chciałeś/aś stworzyć swoją pierwszą grę wideo, ale ciężko Ci było znaleźć kurs, w którym od postaw i w języku polskim ktoś wytłumaczyłby podstawy tworzenia gier wideo? Dobrze trafiłeś/aś!

Do korzystania z Fusion 2.5 nie jest potrzebna wcześniejsza wiedza programistyczna. Najlepsze w programowaniu wizualnym jest możliwość tworzenia zaawansowanych projektów i ciekawych gier przy braku konieczności pisania kodu.

W czasie kursu omówimy podstawowe mechaniki składające się na gry wideo. Do tego celu wykorzystamy jeden z popularnych gatunków gier wideo (RPG) i stworzymy od podstaw nową grę. Przejdziemy przez wszystkie etapy tworzenia gry wideo z użyciem narzędzia programowania wizualnego Fusion 2.5.

Programowanie wizualne z GDevelop (69,99 zł)

Podczas kursu opowiem o podstawach tworzenia nowej gry, w tym o ustawieniach ogólnych gry oraz zmianie podstawowych atrybutów gry, tj. ikona. Przedstawię jak można zbudować proste menu gry, które pozwala na rozpoczęcie nowej gry lub wczytanie zapisanej rozgrywki. W dalszej kolejności opowiem o różnicach między wartościami lokalnymi a globalnymi, co będzie podstawą zrozumienia zasad rządzących mechaniką tworzenia nowej postaci w grze. Po tych wszystkich rzeczach przyjdzie czas na prawdziwą zabawę, czyli tworzenie wprowadzenia do fabuły oraz samego świata gry. Zadbamy o odpowiedni ruch kamery, poruszanie się naszej postaci oraz jej animację.

Do korzystania z GDevelop, podobnie jak w przypadku Fusion 2.5, nie jest potrzebna wcześniejsza wiedza programistyczna.

Kursy były aktualizowane ostatnim razem 1 kwietnia 2021 r.
Kolejna aktualizacja kursu, w oparciu o przyszłe publikacje naukowe lub zmiany techniczne (nowe wersje oprogramowania w przypadku kursów z zakresu tworzenia gier wideo) są planowane na 30 września 2022 r.
Uzyskanie dostępu do zaktualizowanych materiałów dla wszystkich uczestników kursu będzie bezpłatne.